MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Day-bed 13625070
*
nr 1362 5070
DAY-BED
Nordiska Kompaniet, Sweden, Triva serien, etiketterad, Teak, 1950s/1960s, length: 195cm. Width: 90cm. Height: 35cm, saknar madrass.
NK, Triva serien, etiketterad, Teak, 50/60-tal, Längd: 195cm. Djup: 90cm. Höjd: 35cm
Condition: saknar madrass
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday November 23 2020
at 20:08:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/11 22:50:39
1
1.000 kr
22/11 23:00:40
2
1.000 kr
22/11 23:00:40
1
1.000 kr (Robot)
22/11 23:01:14
2
Vinnande bud
22/11 23:06:46
2
justering av budtak
23/11 16:44:47
3
1.400 kr
23/11 16:44:47
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 23
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagbädd dagbäddar etiketterad gästsäng gästsängar nk nordiska kompaniet säng sängar teak teakmöbler triva serien trä
-
7114 Ask
with lid, Lack med pärlemo. Length: 35 cm, width: ..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:13
-
8155 Dekorelement
2 pcs, Asiatiska, contemporary production, wood, 9..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
20 maj at 20:47
-
8161 Konsoler
10 pieces, wood. Diameter: 9-22 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 18:25
-
8221 Konsoler
one pair, Märkta 1883, målade. Height: 19 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 19:26
-
8204 MISCELLANEOUS
four parts, bl a lykta,
Auction ends
in a week
20 maj at 19:12
-
8232 MISCELLANEOUS
6 pieces, oriental, sten,
Auction ends
in a week
20 maj at 19:40
*
DAY-BED
Condition: saknar madrass
Läs om budbetjänten
Read more about Retro
nr 1362 5070
DAY-BED
Nordiska Kompaniet, Sweden, Triva serien, etiketterad, Teak, 1950s/1960s, length: 195cm. Width: 90cm. Height: 35cm, saknar madrass.
NK, Triva serien, etiketterad, Teak, 50/60-tal, Längd: 195cm. Djup: 90cm. Höjd: 35cm
Condition: saknar madrass
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1500 |
Auction date: |
Monday November 23 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/11 22:50:39 | 1 | 1.000 kr |
22/11 23:00:40 | 2 | 1.000 kr |
22/11 23:00:40 | 1 | 1.000 kr (Robot) |
22/11 23:01:14 | 2 | Vinnande bud |
22/11 23:06:46 | 2 | justering av budtak |
23/11 16:44:47 | 3 | 1.400 kr |
23/11 16:44:47 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 23
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagbädd dagbäddar etiketterad gästsäng gästsängar nk nordiska kompaniet säng sängar teak teakmöbler triva serien trä
-
7114 Ask
with lid, Lack med pärlemo. Length: 35 cm, width: ..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:13 -
8155 Dekorelement
2 pcs, Asiatiska, contemporary production, wood, 9..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
20 maj at 20:47 -
8161 Konsoler
10 pieces, wood. Diameter: 9-22 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 18:25
-
8221 Konsoler
one pair, Märkta 1883, målade. Height: 19 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 19:26 -
8204 MISCELLANEOUS
four parts, bl a lykta,
Auction ends
in a week
20 maj at 19:12 -
8232 MISCELLANEOUS
6 pieces, oriental, sten,
Auction ends
in a week
20 maj at 19:40